Icon info
NL
https://www.antwerpmanagementschool.be/nl
Home
https://www.antwerpmanagementschool.be/nl/onderzoek
Onderzoek
https://www.antwerpmanagementschool.be/nl/onderzoek/human-impact
Inzetten op menselijke impact
https://www.antwerpmanagementschool.be/nl/onderzoek/human-impact/toekomst-van-werk
Next generation work
https://www.antwerpmanagementschool.be/nl/onderzoek/human-impact/toekomst-van-werk/research
Onderzoeksprojecten
https://www.antwerpmanagementschool.be/nl/onderzoek/human-impact/toekomst-van-werk/research/duurzame-inzetbaarheid-eindeloopbanen-aquafin
Aquafin: strategisch partnerschap voor duurzame…
Next Geration Work centrale onderzoek

Next generation work

Aquafin: strategisch partnerschap voor duurzame inzetbaarheid en eindeloopbanen

Aquafin en Antwerp Management School werken samen in een strategisch kennispartnerschap dat wetenschappelijke inzichten en praktijkervaring combineert om de inzetbaarheid en werkbaarheid te versterken, met bijzondere aandacht voor eindeloopbanen en de specifieke noden van 55+ medewerkers.

Type project 3-jarig strategisch onderzoekspartnership
Projectpartners Aquafin
Duur januari 01, 2025 - december 31, 2027
Contactpersoon Peggy De Prins

De basis voor een duurzaam eindeloopbaanbeleid

Om deze uitdaging op een strategische manier aan te pakken, engageert Aquafin zich om niet enkel symptomen, maar ook onderliggende mechanismen te begrijpen.  

Daarom kiezen AMS en Aquafin bewust voor een evidence-based aanpak, waarin wetenschappelijke inzichten worden gecombineerd met ervaringen van medewerkers, leidinggevenden en andere stakeholders.  

In samenwerking met het Competence Center Next Generation Work wordt het thema eindeloopbanen breed en diepgaand onderzocht. Dit kennispartnerschap ondersteunt Aquafin bij het ontwikkelen en implementeren van strategieën voor een duurzaam eindeloopbaanbeleid.  

Loopbaanbeleid

“De echte uitdaging ligt niet in wanneer mensen stoppen met werken, maar in hoe we hun ervaring en motivatie blijven inzetten op een manier die voor henzelf én de organisatie waardevol blijft.”

Sofie Jacobs

— Sofie Jacobs, Associate Professor Sustainable Career Development, Academic Director Global Leadership Program

Een kennisgedreven en wetenschappelijk onderbouwde aanpak

Dit project biedt Aquafin een geïntegreerde aanpak om duurzame loopbanen te versterken.  

Door academische kaders rond duurzame loopbanen, werkbaarheid, dialoog en eindeloopbaanintenties te koppelen aan inzichten uit de organisatie, ontstaat een diep begrip van wat medewerkers écht nodig hebben.

De resultaten worden vertaald naar praktische richtlijnen, tools en aanbevelingen waarmee Aquafin gerichte acties kan nemen in de komende jaren. Het partnerschap ondersteunt daarnaast ook strategische HR-thema’s, zoals de heronderhandeling van de CAO Werkbaar Werk

Onderzoek op basis van data, dialoog en literatuur

Het project combineert kwantitatief en kwalitatief onderzoek om een volledig beeld te krijgen van de eindeloopbaanfase.

Er worden focusgroepen georganiseerd om zowel de breedte als de diepte van de eindeloopbaanfase te analyseren en inzicht te krijgen in ervaringen, noden en verwachtingen van medewerkers.

Daarnaast vinden sparringsessies met stakeholders plaats, onder andere in het kader van de CAO Werkbaar Werk, en wordt de relevante wetenschappelijke literatuur grondig verkend.

“Het einde van een loopbaan is geen eindpunt, maar een fase waarin slimme en duurzame keuzes cruciaal zijn.”

Peggy De Prins

— Peggy De Prins, PhD, Academic Director Master in People & Change Management & Senior Researcher Next Generation Work

Het recept voor een duurzame eindeloopbaan

Als uitgangspunt wordt een momentopname van de huidige situatie opgesteld, die inzicht geeft in de inzetbaarheid en werkbaarheid van werknemers tijdens de eindeloopbaanfase.  

Het project resulteert in een evidence-based ‘loopbaanreceptenboek’. Op basis van deze analyse worden de verschillende componenten van duurzame eindeloopbanen samengebracht.  

Dit receptenboek biedt concrete handvatten voor medewerkers, leidinggevenden en HR om de laatste loopbaanjaren op een duurzame, gezonde en motiverende manier vorm te geven.

Daarnaast worden inzichten gedeeld met de bredere Aquafin-community, en waar relevant, met externe stakeholders, zodat het partnerschap een bredere maatschappelijke impact heeft.  

Het project draagt zo bij aan een toekomstgerichte, duurzame HR-aanpak die inzetbaarheid, werkbaarheid en welzijn centraal stelt.  

Partners

 

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Ontvang updates over jouw gekozen onderwerp en blijf op de hoogte.

Peggy de prins phd

Een vraag over dit project?

Peggy de prins phd
Function Academische directeur Master in Master in People and Change Management, senior onderzoeker competence center ‘Next Generation Work'
Sluiten

Een vraag over dit project?